Zaloguj się
Blog motoryzacyjny

Porcja nowości od samochodowego

Czy opłaca się kupować auto z salonu?

Autor: Michal Macuk

Podjęcie decyzji o nabyciu nowego samochodu jest ważnym wyborem, który wymaga głębokich rozważań. Kluczową kwestią, z jaką musi zmierzyć się potencjalny nabywca, jest wybór między zakupem nowego pojazdu prosto z salonu, a inwestycją w używane auto. Warto przeanalizować, czy rzeczywiście opłaca się zainwestować w nowy samochód. Istnieją alternatywne rozwiązania bardziej korzystne zarówno dla portfela, jak i indywidualnych potrzeb konsumenta.

Kupno auta z salonu - zalety

  • Jedną z najważniejszych zalet zakupu nowego auta jest pewność co do jego jakości. Nowy pojazd jest objęty gwarancją producenta, co oznacza, że ewentualne usterki zostaną naprawione bez dodatkowych kosztów.
  • Nowe samochody często wyposażone są w najnowsze technologie, co przekłada się na bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz efektywność paliwową. Kupując nowy pojazd, możemy być pewni, że korzystamy z najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku.
  • Klienci kupujący auto z salonu mają możliwość spersonalizowania swojego pojazdu, wybierając kolor, wyposażenie oraz dodatkowe opcje, co sprawia, że auto jest zgodne z ich preferencjami i potrzebami.

Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Ostatnie lata przyniosły motoryzacji wiele wyzwań, które istotnie wpłynęły na funkcjonowanie łańcuchów dostaw. Kryzys w sektorze półprzewodników to tylko jeden z czynników sprawiających, że czas oczekiwania na nowe samochody znacząco się wydłużył. Jeszcze kilka lat temu termin realizacji zamówień na popularne modele rzadko przekraczał 3 miesiące. Obecnie konieczne jest uzbrojenie się w znacznie większą cierpliwość, ponieważ czas oczekiwania na odbiór nowego auta oscyluje od kilku miesięcy do nawet 1 roku.

Samochód nowy czy używany?

Decyzja pomiędzy zakupem nowego a używanego samochodu zależy od wielu czynników takich jak wartości osobiste czy sytuacja finansowa. Nowe auta są zazwyczaj droższe, jednak oferują szereg korzyści, takich jak zerowy przebieg, gwarancja producenta oraz dostęp do najnowszych technologii. Niestety, wiąże się to także z szybszą utratą wartości w pierwszych latach użytkowania.

Samochody używane są bardziej przystępne cenowo i tracą wartość wolniej, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób szukających oszczędności. Warto jednak zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu z drugiej ręki, który może pozostawiać wiele do życzenia.

Jeśli nie chcesz podejmować decyzji o kupnie samochodu, zainwestuj w rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb - postaw na wynajem długoterminowy nowego samochodu!

Posiadamy najkorzystniejsze opcje finansowania – sprawdź naszą ofertę!

Chcesz poznać aktualną ofertę?

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Administratorem danych osobowych jest Fleet Agency sp. z o.o. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej w Polityce prywatności.

Potrzebujesz oferty
indywidualnej?

Pomagamy w realizacji jakichkolwiek samochodów!
Na pewno coś znajdziemy i dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami!