Zaloguj się
Blog motoryzacyjny

Porcja nowości od samochodowego

Jak usunąć naklejki z samochodu?

Autor: Michal Macuk

Czasami wpadają nam do głowy różne pomysły. Przyklejanie naklejek na auto to jeden właśnie z tych pomysłów, których możemy w przyszłości żałować. Z reguły takie naklejki odporne są na różne warunki pogodowe i uszkodzenia, dlatego usunięcie ich może być nie lada wyzwaniem. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych, czasem potrzebny jest tylko dobry patent. Dlatego dzisiaj podpowiemy, w jaki sposób można bezpiecznie ściągnąć naklejki z auta.

Usuwanie naklejki opalarką lub suszarką

Wysoka temperatura jest jedną z najczęściej stosowanych metod. Opalarka to elektronarzędzie, które ogrzewa powietrze do znacznie wyższej temperatury niż suszarka. W razie braku dostępu do opalarki, zawsze można sięgnąć po zwykłą suszarkę, którą raczej każdy ma w domu. Oba te urządzenia pomogą w nagrzaniu karoserii lub szyby auta. Należy powoli i równomiernie nagrzewać naklejkę tak, aby jej nie stopić i nie nadpalić. Trzeba robić to z wyczuciem, ponieważ gwałtowne podgrzanie szyby może doprowadzić do jej pęknięcia, szczególnie w mroźne dni.

Kiedy naklejka jest już odpowiednio podgrzana staje się bardziej plastyczna. Następny etap to zdejmowanie naklejki. Do tego przyda się plastikowe narzędzie bez ostrych krawędzi np. stara karta bankomatowa, którą należy podważyć brzegi naklejki z kilku stron. Tutaj ważny jest powolny oraz płynny ruch, dzięki któremu zdejmiemy naklejkę w całości i nie będziemy musieli męczyć się z jej drobnymi kawałkami. Warto też pamiętać o tym, że w cieplejsze, letnie dni będzie łatwiej uporać się ze ściąganiem naklejki.

Usuwanie naklejki przy użyciu noża, żyletki lub paznokcia

Wystarczająco podgrzana naklejka nie powinna sprawiać większego problemu, dlatego można spróbować wykorzystać do tego paznokcie. Natomiast na pewno lepiej sprawdzi się tutaj ostry nóż lub żyletka, ale trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie porysować lakieru. Jeśli naklejka nie chce zejść, trzeba nadal kontynuować ogrzewanie do momentu, aż zacznie odchodzić od karoserii.

Usuwanie pozostałości kleju

Po zdjęciu naklejki czeka nas jeszcze uporanie się z pozostałościami kleju. Do jego usunięcia sprawdzi się szmatka nasączona benzyną ekstrakcyjną ewentualnie acetonem. W tym celu można również wykorzystać WD40 lub specjalistyczne środki.

Przed przystąpieniem do czyszczenia różnymi środkami warto przeczytać instrukcję obsługi.

Polerowanie

Często po usunięciu naklejki oraz kleju na lakierze pozostaje ślad. Wtedy z pomocą przychodzi pasta polerska. Aby zniwelować ślad, wypoleruj dane miejsce pastą. Możemy zrobić to ręcznie lub maszyną polerską. Jeżeli po nalepce nie ma śladu, możemy zakończyć misję usuwania naklejki i cieszyć się z finalnego efektu.

Chcesz poznać aktualną ofertę?

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Administratorem danych osobowych jest Fleet Agency sp. z o.o. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej w Polityce prywatności.

Potrzebujesz oferty
indywidualnej?

Pomagamy w realizacji jakichkolwiek samochodów!
Na pewno coś znajdziemy i dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami!